Jak se vyrábí rekuperátor a rekuperační jednotka

V dubnu 2017 jsme dostali opět příležitost podívat pod pokličku výroby kompletní rekuperační jednotky a dveřních clon.

Pardubice nejsou pouze městem perníku, ploché dráhy a koňských dostihů, ale jsou i světově významným výrobcem ventilační techniky od společnosti 2VV a rekuperátorů Recutech dnes již dovážených do celého světa.

S vedoucím výroby jsme prošli krok po kroku jednotlivá stanoviště, kde se jednotky vyrábí. Viděli jsme vznik kastle-obálky jednotky, instalaci tepelné a hlukové izolace, práškování barvou, osazení motorů, klapek, čidel a další elektroniky i jak probíhá výstupní kontrola větracích jednotek s rekuperací tepla.

Věděli jste, že se jednotka testuje před tím, než jde do prodeje i na aktivaci tzv. protimrazové ochrany? Technici kontroly jsou vybaveni speciálními spreji, které podchladí čidla a sledují, zda jednotka správně zareaguje. U mnoha jednotek se testuje pomocí kompresorů i jejich těsnost, aby splnili podmínky Euroventu.

Následně jsme se přesunuli do výroby rekuperátorů, kterou jsme navštívili naposledy před 6ti lety. Množství strojů, které dnes v Pardubicích vyrábí rekuperátory, se za pár let navýšil odhadem 10x. Tvary rekuperátorů a teplosměnných ploch jsou v neustále ve vývoji. Téměř celá výroba je v kompetenci strojů a prostor pro chybu je minimální. Dnes se zde vyrábí hliníkové a plastové rekuperátory. Měli jsme štěstí a prohlédli si i kousky z vývoje nového speciálního entalpického rekuperátoru.

Věděli jste, že tloušťka hliníkového plátu je mnohem tenčí než plastového? Že dnešní trend rezidenční vzduchotechniky směřuje k aplikacím pouze plastových rekuperátorů?

Dále jsme se dozvěděli o doporučených metodách čištění jednotlivých typů rekuperátorů a do našeho showroomu odnesli vzorek plastového výměníku.

Jak vzniká rekuperátor, si můžete prohlédnout zde:
http://www.recutech.cz/

Nebo se mrkněte na fotky z naší v náštěvy obou společností v naší galerii i s popisky.

Informace

Nejprodávanější

Provozovatel webu, Luftuj s.r.o., se sídlem T. G. Masaryka 102, Slatiňany 538 21, IČ: 28827902, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím