Postup realizace

Informace o postupu montáže rekuperace pro rodinné domy

Postup při realizaci zakázky:

 

 

1) Poptávka klienta

Pošlete nám půdorysy, řezy a vaše představy o tom, kudy by měly vést rozvody, kde by měla být jednotka a co by měla umět na info@luftuj.cz

 

 

2) Cenová nabídka + grafický návrh s materiálovým složením

Nabídku a návrh (tzn. zakreslení tras potrubí do půdorysu) Vám zašleme do 14 dnů od chvíle, kdy máme veškeré podklady. Díky popisu materiálu níže máte možnost snadno porovnat naše řešení s konkurencí nebo vybrat ideální řešení pro Váš dům nebo byt. Pokud se na řešení shodneme, doplňujeme nabídku o výpis materiálu.

 

 


3) Prohlídka stavby nebo telefonická konzultace

Pokud se Vám naše řešení líbí, pak nás většinou zkontaktujete telefonicky nebo e-mailem. Obvykle dolaďujeme několik záležitostí (typ potrubí, typ vyústek, trasy potrubí, výběr jednotky, řízení jednotky, upřesnění prostupů… Pokud se jedná o rekonstrukci v našem dosahu, stavbu navštívíme osobně a dohodneme se na místě na nejlepším řešení. Novostavby obvykle nenavštěvujeme, protože situace je obvykle jasná z výkresů.

 

 

4) Smlouva o dílo se specifikací cen a termínů (součásti je nabídka a návrh)

V případě, že je všem vše jasné, podepisujeme smlouvu. Zasíláme požadavky na ostatní profese (např. schéma elektroinstalace). U většiny zakázek společně se smlouvou zasíláme i zálohovou fakturu.

 

 

5) Realizace I. části díla

Pokud je stavba již uzavřena tzn. jsou-li nainstalovány všechny okna a venkovní dveře, nastává ideální čas pro montáž potrubí. Na základě podkladů, které jsme Vám zaslali, by měly být připraveny instalační otvory (tzv. prostupy konstrukcemi).
Po instalaci se potrubí zaslepí, aby nedošlo během následujících prací k znečištění systému.  Etapa I. je zakončena předávacím protokolem, který obsahuje i výsledky tlakové zkoušky.

 


6) Realizace II. části

Pokud již máte nainstalované sádrokartony a jste těsně před nastěhováním, pak přichází čas pro instalaci jednotky, zkrácení stropních boxů/ podlahových boxů podle finální výšky sádrokartonu/podlahy , zprovoznění a zaregulování systému.

Před zavěšením jednotky by její okolí mělo být již finálně upraveno (vymalováno, obklady atd.), protože jednotka se snad několik dalších let nebude sundávat.

Všechny průtoky vzduchu v jednotlivých elementech jsou změřeny a případně jsou regulovány tak, aby co nejvíce odpovídali návrhu.

Obsluha je zaškolena na ovládání jednotky a případných tlačítek či čidel, poučena o servisu (výměna filtrů apod.) a řešení případných komplikací.
Celé dílo je předáno po podepsání předávacího protokolu, není-li domluveno jinak, tímto dnem začíná běžet záruka na jednotku.

 

 

7) Servis jednotky a rekuperačního systému

Systém větrání s rekuperací Vám šetří práci s otevíráním oken, ale občas i on potřebuje Vaši péči. První kontrola filtrů by u novostaveb i rekonstrukcí měla být nejpozději do 3 měsíců od nastěhování. Další interval závisí na prostředí, ve kterém žijete. Obvykle je nutná výměna filtrů 2x do roka. U všech jednotek se snažíme o co nejpřijatelnější cenu filtrů. Filtry k nejprodávanějším jednotkám si necháváme vyrábět na zakázku, tak aby cena za provoz nebyla vysoká.

 

Filtry a filtrační tkaniny do rekuperačních jednotek nabízíme zde.

 

Jednou za 5 let byste měli myslet na čištění celého systému a jednotky. Protože se jedná o specializovanou práci a je nutná dobrá znalost čištěných materiálů, měli byste nechat tuto činnost na odborníky. Jelikož jsme Vám systém nainstalovali, máme vše nafocené a zdokumentované, rádi Vám celý systém opět vrátíme do původního stavu.


Více o problematice čištění se dočtete zde.

 

UPOZORNĚNÍ:
Mnoho klientů se na nás obrací s požadavkem nainstalování jednotky, dříve než nastane situace popsaná v bodě 6). Důvodem je snaha urychlit procesy vysoušení apod. Pokud se na stavbě provádí jakékoliv řemeslné práce vzniká riziko vysoké prašnosti (broušení SDK apod.). Tento stavební prach v kombinaci s vlhkým prostředím může trvale poškodit jednotku a celý systém. Těmto sitaucím je dobré předcházet. Na závady tohoto charakteru se později nevztahuje záruka.

 

Informace

Nejprodávanější

Provozovatel webu, Luftuj s.r.o., se sídlem T. G. Masaryka 102, Slatiňany 538 21, IČ: 28827902, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím