Nejsme jen ESHOP - jsme Luftuj, speciálisté na větrání s rekuperací tepla v bytech a rodinných domech.
Přečtěte si naše odborné články, videa i přednášky z odborných konferencí.
Zavolejte našim technikům pro odbornou radu, poptejte návrh řešení nebo autorizovaný projekt větrání s rekuperací. Dále nabízíme montáž včetně odborného spuštění jednotky , zaregulováním systému a odborný servis (jednotek i číštění rozvodů).
Vyvíjíme, vyrábíme a do zahraničí vyvážíme originální designové vyústky LUFTOMET® i unikátní plastové komponenty LUFTooL pro rozvody vzduchu. Pokud chcete větrat ekonomicky, využijte naše mulizónové řízení. Pomocí klapek a řídícího modulu LUFTaTOR můžete větrat jen tam, kde je třeba. Vyrábíme distribuční boxy na míru z plastu, plechu i sendvičových panelů ALP s možností regulace proudu vzduchu přímo na boxu.
DOMEKT R 400 F C6M rekuperační jednotka s rotačním výměníkem
![]()
SVT kódy NZÚ:
SVT30945 - sorpční výměník ZZT (L/AZ)
SVT30409 - kondenzační výměník ZZT (L/A)
Energetický štítek DOMEKT R 400 F C6M - sorpční výměník ZZT (L/AZ)
Energetický štítek DOMEKT R 400 F C6M - kondenzační výměník ZZT (L/A)
Popis řídícího systému jednotek DOMEKT - KOMFOVENT C6,C6M,C8
Velmi kvalitní rekuperační jednotka s rotačním výměníkem značky Komfovent z Pobaltí. Výrobce Komfovent nabízí pod označením řady Domekt ucelenou řadu jednotek s kvalitním řízením v provedení vertikálním, podstropním i parapetním.
Nabízíme ve variantách:
- kondenzační výměník (nižší účinnost přenosu vlhkosti zpět do domácnosti)
- sorpční (vyšší účinnost přenosu vlhkosti zpět do domácnosti)
Proč zvolit řadu Domekt s rekuperačním výměníkem:
- dobré hlukové paramery
- kvalitní zpracování
- rotační výměník vracející vlhkost (nětěsnost pouze 0,4%)
- elektrický ohřívač v ceně
- velmi dobře zpracované řízení jednotky, které uspokojí všechny uživatele
Technické informace:
| Provedení | podstropní (plochý) |
| Typ výměníku | rotační |
| Maximální vzduchový výkon | 421 m3/h |
| Tepelná účinnost ZZT | 83% |
| Tloušťka opláštění | 25 mm |
| Typ ohřívače vzduchu | elektrický (v základu, lze deaktivovat) |
| Rozměry VZT jednotky | 1170x700x310 mm |
| Hrdla pro připojení potrubí | 4x20 mm |
| Typ filtrů panelový | F7/M5 |
| Hmotnost VZT jednotky | 65 kg |
| Výkon elektrického ohřívače | 1,0 kW |
| Typ ovladače | C6. 1, C6.2 nebo lze ovládat z aplikace |
Možnosti řízení:
- Webové rozhraní, mobilní aplikace
- Modbus
- Backnet
Příslušenství
Filtr pro rekuperační jednotky Domekt-R-400-F-C6M
Náhradní originální filtr pro jednotky DOMEKT R-400-F-C6M Varianty: M5 F7 M5 + aktivní uhlí F7 + aktivní uhlí Varianty: třída filtrace F7 - přívod třída filtrace M5 - odtah Rozměry: 346×258×46 mm Prémiový přívodní filtr pro Komfovent Domekt R 400 F C6M je určen pro ty, kteří chtějí mít doma opravdu čistý vzduch. Díky propracovanému designu, kvalitnímu zpracování a vysoké účinnosti filtrace překonává i originální filtry dodávané výrobcem. Dokáže zachytit až 85 % velmi jemných prachových částic, čímž výrazně zlepšuje kvalitu vzduchu, který proudí do interiéru. Speciální filtrační médium s jemným skládáním typu MiniPleat poskytuje velkou filtrační plochu a zároveň snižuje tlakové ztráty. To znamená, že použití tohoto filtru nemá negativní dopad na výkon nebo spotřebu energie vaší rekuperační jednotky. Filtr je kompatibilní pouze s verzí jednotky označenou C6M vyrobenou po roce 2020. Nejste-li si jisti kompatibilitou, doporučujeme ověřit rozměry filtru, případně nás kontaktovat. Proč zvolit tento jemný filtr? Poskytuje nejvyšší možnou filtrační třídu mezi domácími rekuperačními filtry. Účinně zachytává jemný prach, bakterie, pyl, saze i tabákový kouř. Ideální volba pro alergiky, astmatiky, rodiny s dětmi nebo kohokoli, kdo dbá na čistotu vnitřního prostředí. Díky MiniPleat technologii má filtr velkou aktivní plochu, což zajišťuje dlouhou životnost a minimální vliv na výkon jednotky. Hlavní výhody filtru Safeluft: Odolný rám, který nepodléhá vlhkosti ani plísním. Vysoce kvalitní filtrační materiál z Německa s jemným skládáním MiniPleat. Až několikanásobně větší filtrační plocha než u běžných skládaných (Z-Line) filtrů. Nízký odpor vzduchu a delší životnost. Důležité upozornění: Tento filtr je určen pouze pro jednorázové použití. Nelze ho omývat ani chemicky čistit. Doporučuje se výměna 2–3× ročně, v závislosti na kvalitě venkovního vzduchu.
od 806,00 Kč s DPH
není skladem
Ovládací panel C6.1 k jednotkám DOMEKT R a CF
Ovládací panel s řídicím systémem C6 pro jednotky řady DOMEKT. Dotykový ovladač s možností kompletního nastavování parametrů VZT jednotky.
Cena na požádání
na objednávku
Ovládací panel C6.2 k jednotkám DOMEKT R a CF
Ovládací panel s řídicím systémem C6 pro jednotky řady DOMEKT. Tlačítkový ovladač s možností přepínání provozních režimů - nastavení parametrů VTZ jednotky přes PC/aplikaci.
Cena na požádání
na objednávku
Mohlo by Vás zajímat
Renovent Excellent 400 (Brink) rekuperační jednotka Standard
Nadstandardně vybavené větrací zařízení se zpětným ziskem tepla Nástěnná rekuperační větrací jednotka Renovent Excellent je standardně vybavena automatickou regulací vyváženého průtoku vzduchu, inteligentní ochranou proti zamrzání s předehřevem a bypass klapkou. Kompaktní, plně tepelně izolovaná konstrukce jednotky je dodávána se dvěma snadno přístupnými a vyměnitelnými filtry. Jednotky jsou také dodávány v provedení PLUS s rozšířenou kartou ovládání. Tichý a úsporný provoz Nástěnné rekuperační a větrací jednotky Renovent Excellent jsou vybaveny pomaluběžnými a tichými ventilátory, poháněnými úspornými EC motory. Použitím nízkootáčkových ventilátorů a snížením vnitřního odporu zařízení se u řady Renovent Excellent podařilo výrazně snížit hladinu hluku. Ke snížení hlučnosti přispěly i větší připojovací průměry potrubí a s tím spojená nižší rychlost proudění vzduchu. Uvedená opatření výrazně zredukovala spotřebu energie větrací jednotky, a to přibližně o 40% oproti běžnému standardu.
80 498,00 Kč s DPH
na objednávku
Rekuperační jednotka SAVE VTR 250/B je díky své konstrukci a parametrům určena k větrání nejen rezidenčních objektů, ale také k větrání komerčních prostorů a školních tříd s podlahovou plochou až do cca 300 m² (doporučení Systemair). Nízké vnitřní tlakové ztráty snižují spotřebu elektrické energie na minimum, což potvrzují nízké hodnoty SFP (kW/m3*s) faktoru jednotky. Vzhledem k vertikální orientaci hrdel je jednotka SAVE VTR 250/B určena pro nástěnnou montáž. Jednotka je vybavena pátým hrdlem pro připojení digestoře.
81 358,00 Kč s DPH
na objednávku
DOMEKT CF 400 V C6M rekuperační jednotka s protiproudním výměníkem
Velmi kvalitní rekuperační jednotka s protiproudým výměníkem značky Komfovent z Pobaltí. Výrobce Komfovent nabízí pod označením řady Domekt ucelenou řadu jednotek s kvalitním řízením v provedení vertikálním, podstropním i parapetním. Nabízíme ve variantách: - kondenzační výměník (nižší účinnost přenosu vlhkosti zpět do domácnosti) - entalpický výměník
Cena na požádání
na objednávku
DUPLEX 370 EC5.AM.CF podstropní rekuperační jednotka Atrea
Tradiční, osvědčený výrobek od spolehlivého českého dodavatelem ATREA s.r.o., který vyrábí rekuperační jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generace patří díky širokým možnostem ovládání, možnosti integrovaného dohřevu a předehřevu, přijatelné ceně a velmi dobré kvalitě mezi nejvíce oblíbené jednotky mezi našimi zákazníky.
78 045,00 Kč s DPH
na objednávku
Daphne 2 Comfort 030 rekuperační jednotka
NOVÁ GENERACE JEDNOTEK DAPHNE! VERZE 030 DOSAHUJE PŘI BĚŽNÉ TLAKOVÉ ZTRÁTĚ 100Pa VZDUCHOVÉHO VÝKONU AŽ 360 M3/H. DAPHNE je velmi tichá rekuperační jednotka s propracovaným designem. Disponuje výkonnými a energeticky úspornými EC motory, které spolu s vysoce účinným rekuperačním výměníkem zajišťují maximální účinnost s nízkými provozními náklady. Zabudovaná inteligentní regulace AirGENIO umožňuje automatický provoz rekuperační jednotky a zároveň poskytuje možnost měnit nastavení podle preferencí uživatele. Ovládat ji lze přes mobilní telefon či přes jiná chytrá zařízení. DAPHNE je určená pro nástěnnou, levou i pravou instalaci. Spolehlivě se postará o větrání bytů, apartmánů, bytových, rodinných, nízkoenergetických i pasivních domů. Základní informace o jednotce: · EC motory - energeticky úsporné · Plynulý by-pass pro letní období, noční větrání nenahrazuje klimatizační jednotku. Primární účel jednotky DAPHNE je větrat, ne chladit · Dotykový display s režimy větrání CAV a DCV · Izolovaná hrdla pro připojení vzduchovodů · Filtr G4 na přívod/odvod · Volitelně filtr F7/M5 na přívod/odvod · Dvojitý plášť jednotky z plechových panelů, vyplněné izolací z minerální vaty, tloušťka 30mm · Možnost přemontování servisních dveří a zadního panelu, jednotka má pak otočené připojení vzduchovodu a odvodu kondenzátu · Možnost připojit jednotku na internet a ovládat pomocí aplikace - 2VV AirGENIO · K jednotce DAPHNE Comfort lze připojit za pomocí centrálního přijímače bezdrátová čidla CO2 a RH Technické údaje o jednotce: · Tři verze jednotky 020, 030 a 050 · Vysoká účinnost rekuperace až 93 % · Úsporný a tichý provoz · Integrovaný elektrický předehřev a možnost elektrického dohřevu · Regulace AirGENIO s integrovaným barevným dotykovým ovladačem Proč právě DAPHNE COMFORT? Podívejte se na následující odkaz: https://mydaphne.eu/
od 95 317,00 Kč s DPH
na objednávku
DOMEKT R 400 V C6M rekuperační jednotka s rotačním výměníkem
Velmi kvalitní rekuperační jednotka s rotačním výměníkem značky Komfovent z Pobaltí. Výrobce Komfovent nabízí pod označením řady Domekt ucelenou řadu jednotek s kvalitním řízením v provedení vertikálním, podstropním i parapetním.
Cena na požádání
na objednávku
































