Nejsme jen ESHOP - pročtěte si naši poradnu, zavolejte o radu, poptejte návrh řešení zdarma nebo placený autorizovaný projekt větrání s rekuperací. Dále nabízíme možnost výroby plastových prvků na našich 3D tiskových farmách nebo pozinkových prvků u našich klempířů. Samozřejmostí je nabídka odborného spuštění jednotky se zaregulováním systému.


Sledujte nás:

 

        

 

DUPLEX RA5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - vertikální

Jednotka DUPLEX RA5 kromě rekuperace tepla (kdy dochází k teplotní úpravě čerstvého vzduchu) nabízí možnost cirkulace vzduchu v domě. Na jednotce je tzv. 5. hrdlo. Cirkulace je využitelná např. pro rozvod tepla od krbu. Zajistí se tak rychlejší vyrovnání teplot v celém domě.
Po doplnění jednotky o vnitřní výměník (voda nebo přímý výpar) lze jednotku využít i k teplovzdušnému vytápění nebo klimatizaci.  Klimatizování pomocí větrací jednotky má narozdíl od splitového řešení výhodu v nízké hlučnosti (není nutná jednotka v pobytovém prostoru).
Pro strojní chlazení je nutná venkovní kondenzační jednotka nebo napojení na jiný zdroj chladu - lze využít např. tepelné čerpadlo s kterým počítáte pro podlahové vytápění, které má tzv. reverzní chod.

 

UVEDENÁ CENA ZAHRNUJE POUZE VĚTRACÍ JEDNOTKU S REKUPERÁTOREM, S CIRKULAČNÍ A BY-PASSOVOU KLAPKOU A ŘÍDÍCÍ JEDNOTKOU VEVNITŘ. OSTATNÍ VÝMĚNÍKY NEJSOU V CENĚ - VÍCE INFORMACÍ NÍŽE.

 

Jednotku lze na zimu doplnit o entalpický výměník, zabraňující vysoušení domácnosti, zakoupit lze zde: entalpický výměník

 

Návrh řešení těchto systémů vždy konzultujte s odborníky!

Katalog duplexů zde.

Technický list zde.

Katalog entalpické výměníky.

Nová, již 5. generace rekuperačních jednotek DUPLEX se dodává ve dvou základních variantách DUPLEX RB5 v podstropním provedení a DUPLEX RA5, RK5 ve stojatém provedení (osazení na podlahu). Jednotky jsou určeny pro komfortní větrání a teplovzdušné vytápění všech typů bytových i občanských staveb, zvlášť vhodné jsou pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy a byty v bytových domech.

 

Teplovzdušné vytápěcí a větrací jednotky, vybavené také EC úspornými ventilátory, charakterizuje kompaktnost – standardně obsahují uzavírací klapku přívodního vzduchu, automatický by-pass, teplovodní ohřívač a prostor pro dodatečné osazení chladičů. Standardní regulace umožňuje využití širokého množství vstupů a výstupů – čidla kvality vzduchu, ovládání z koupelen a kuchyní, řízení topné soustavy a zdrojů tepla vč. TČ.

 

- zařízení splňuje podmínky pro zařazení do energetické třídy A
- větrací jednotky s rekuperací tepla umožňující vytápění a chlazení domů
- jmenovitý průtok cirkulačního vzduchu 75 až 800 m /h 3
- jmenovitý průtok větracího vzduchu 60 až 400 m /h
- elektronicky řízené ventilátory s nízkými provozními náklady
- standardně vestavěn modul digitální regulace vč. možnosti web připojení
- široký výběr volitelného příslušenství – chladiče, ohřívače

Základní popis

Ve skříni jednotky, která je v provedení s minerální izolací -2 -1 tl. 30 mm (U = 0,81 Wm K ) s potlačením tepelných mostů a výborným akustickým tlumením, je vestavěn vířivý protiproudý rekuperační výměník z plastu (účinnost až 91 %), dva ventilátory typu volného oběžného kola s elektronickým EC řízením včetně řízení konstantního průtoku vzduchu, filtry G4 přívodního i odpadního vzduchu před vstupem do rekuperačního výměníku, automaticky řízená klapka by-passu a cirkulace, regulační modul a připojovací svorkovnice. Vývody kondenzátu jsou standardně připraveny i pro variantu chlazení. Napojovací hrdla jsou kruhová pro připojení pružných nebo pevných potrubí s potlačením tepelných mostů. Přístup do jednotky otevíracími dveřmi s panty přes zajišťovací západky.

Výhody jednotek

- standardně vestavěné ventilátory s volným oběžným kolem typu EC se vyznačují velmi nízkým příkonem a výbornou regulací otáček
- vyšší výkony jednotek umožňují nárazovéintenzivní odvětrání a letní větrání
- účinnost rekuperace až 91 % díky nové generaci protiproudých rekuperačních výměníků
- vynikající tepelně-izolační parametry pláště jednotky s potlačením tepelných mostů
- vestavěný by-pass je standardní součástí jednotky a nevyžaduje přídavný prostor; navíc díky své konstrukci zajišťuje 100 % obtok v režimu by-passu bez vzájemných tepelných přenosů
- standardní regulace splní všechny požadavky řízení, umožňující širokou škálu připojení čidel a dalších vstupů, ovládání uzavíracích a zónových klapek rozvodů, řízení ohřívačů nebo topné soustavy domu atd. a navíc standardně obsahuje vestavěný web-server pro možné ovládání přes internet
- univerzální použití od rovnotlakého větrání, větrání s cirkulací, cirkulace s ohřevem, topením a chlazením
- volba vestavěného typu ohřívače: nízkoteplotní vodní (T) nebo elektrický (E) – výměník pro přímé (CHF) nebo vodní (CHW) chlazení, možná volba dvou velikostí – tří- a pětiřadé

Odvod kondenzátu

Při rekuperaci, zpětném získávání tepla, dochází při ochlazení odpadního vzduchu ke kondenzaci vlhkosti. Voda se sráží na stěnách rekuperačního výměníku, čímž dále zvyšuje účinnost rekuperace. Kondenzát ve směru proudu odváděného vzduchu vytéká z rekuperačního výměníku a je z jednotky DUPLEX odváděn do kanalizace. Pro správnou funkci a odvod je nutné vytvořit oddělení jednotky a kanalizace pomocí sifonu s dostatečnou výškou – doporučuje se min. 150 mm. Možné je i použití malých čerpadel odvodu kondenzátu.

 

Doporučujeme dokoupit moderní nástěnný Regulátor CP Touch - odkaz zde! 

Moderní nástěnný regulátor, určený pro nastavení základních větracích a cirkulačních režimů a zobrazování stavu větrací jednotky včetně indikace poruchových stavů. Umožňuje uživatelský přístup k běžným funkcím nebo k naprogramování provozních režimů, které lze provozovat v ručním režimu nebo automatickém režimu dle nastavení týdenního programu. Regulátor také umožňuje nastavení dočasného režimu party / dovolená. Součástí regulátoru je integrovaný prostorový termostat s týdenním programem topení/chlazení, který může ovládat i jednoduchou topnou soustavu využitím funkcí řídícího modulu. Veškeré hodnoty se nastavují na přehledném grafickém dotykovém displeji.

 

Dále nabízíme k prodeji přímo kompletní balíček - jednotka DUPLEX RA5 a příšlušenství, který vám pomocí sotwaru připravíme na míru podle Vaší volby. Jednotka má poměrně složitou regulaci, takže je nutné kalkulovat s odborným zprovozněným a projektem, obojí Vám zajistíme. Cenu setu Vám zašleme na dotaz.

K jednotce Duplex RA5 se strojním chlazením je nutné doplnit toto příslušenství:

1) přímý chladič - Chlazení RA5 - kód A170426

2) strojní chlazení (venkovní kondenzační jednotka) - ATREA FG14 (RA5, RK5) - kód A400015

3) strojní chlazení (doplňkový modul řízení) - DMCH - ATW (FG09) - kód A170511 nebo DMCH - ATW (FG14) - kód A170433 nebo         

    DMCH - ATW (FG18) - kód A170513 

 


Příslušenství

Akce

Entalpický výměník ERV pro Atrea DUPLEX R5 - RA5, RB5, RK5 (PŘENASTAVENÍ JEDNOTKY PRO ZIMNÍ OBDOBÍ V CENĚ)

Entalpický výměník ERV pro Atrea DUPLEX R5 - RA5, RB5, RK5 (PŘENASTAVENÍ JEDNOTKY PRO ZIMNÍ OBDOBÍ V CENĚ)

Entalpické rekuperační výměníky (ERV) pomáhají zvýšit vlhkost přiváděného vzduchu, především v zimním období, kdy klesá relativní vlhkost vnitřního vzduchu a tím snižují přesoušení interiéru. Entalpické výměníky tepla předávají z odpadního vzduchu do čerstvého přiváděného vzduchu nejen teplo, ale také vysoký podíl vzdušné vlhkosti.

24 079,00 Kč s DPH

2 týdny

Regulátor, ovladač CP Touch-bílý (nástěnný) pro jednotky DUPLEX EC5.RD5 / ECV5.RD5

Regulátor, ovladač CP Touch-bílý (nástěnný) pro jednotky DUPLEX EC5.RD5 / ECV5.RD5

Ovladač pro jednotky ATREA DUPLEX 5. generace (EC5/ECV5). CP Touch: je určený pro nastavení základních větracích režimů a zobrazování stavu větrací jednotky včetně indikace poruchových stavů. Umožňuje uživatelský přístup k běžným funkcím nebo k naprogramování provozních režimů, které lze provozovat v ručním režimu nebo automatickém režimu dle nastavení týdenního programu. Regulátor také umožňuje nastavení dočasného režimu party / dovolená. Součástí regulátoru je integrovaný prostorový termostat s týdenním programem topení/chlazení, který může ovládat i jednoduchou topnou soustavu využitím funkcí řídícího modulu. Veškeré hodnoty se nastavují na přehledném grafickém dotykovém displeji.

10 225,00 Kč s DPH

na objednávku

Podobné zboží

Novinky

DUPLEX RB5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - podstropní

DUPLEX RB5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - podstropní

Nová, již 5. generace rekuperačních jednotek DUPLEX se dodává ve dvou základních variantách DUPLEX RB5 v podstropním provedení a DUPLEX RA5, RK5 ve stojatém provedení. Jednotky jsou určeny pro komfortní větrání a teplovzdušné vytápění všech typů bytových i občanských staveb, zvlášť vhodné jsou pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy a byty v bytových domech.

Cena na požádání

na objednávku

Novinky

DUPLEX RK5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - vertikální

DUPLEX RK5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - vertikální

Nová, již 5. generace rekuperačních jednotek DUPLEX se dodává ve dvou základních variantách DUPLEX RB5 v podstropním provedení a DUPLEX RA5, RK5 ve stojatém provedení. Jednotky jsou určeny pro komfortní větrání a teplovzdušné vytápění všech typů bytových i občanských staveb, zvlášť vhodné jsou pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy a byty v bytových domech.

122 876,00 Kč s DPH

na objednávku

Mohlo by Vás zajímat

Novinky

DUPLEX RK5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - vertikální

DUPLEX RK5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - vertikální

Nová, již 5. generace rekuperačních jednotek DUPLEX se dodává ve dvou základních variantách DUPLEX RB5 v podstropním provedení a DUPLEX RA5, RK5 ve stojatém provedení. Jednotky jsou určeny pro komfortní větrání a teplovzdušné vytápění všech typů bytových i občanských staveb, zvlášť vhodné jsou pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy a byty v bytových domech.

122 876,00 Kč s DPH

na objednávku

Novinky

DUPLEX RB5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - podstropní

DUPLEX RB5 rekuperační jednotka s cirkulací (vytápění, klimatizace) - podstropní

Nová, již 5. generace rekuperačních jednotek DUPLEX se dodává ve dvou základních variantách DUPLEX RB5 v podstropním provedení a DUPLEX RA5, RK5 ve stojatém provedení. Jednotky jsou určeny pro komfortní větrání a teplovzdušné vytápění všech typů bytových i občanských staveb, zvlášť vhodné jsou pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy a byty v bytových domech.

Cena na požádání

na objednávku

Informace

Letní akce: Sleva 50% na autorizovaný projekt vzduchotechniky

Jak nastavit systém větrání s rekuperací v létě

Projekt „Měření parametrů vzduchotechnických komponentů Luftuj s.r.o.“

Video stánku Luftuj - Aquatherm Praha 2024

Vybíráme servopohon

Fandíme Kristýně Otcovské na ME v bitalonu v Osrblie

Luftuj na Aquathermu 2024, Praha

Nové prezentační video splečnosti Luftuj s.r.o.

Vánoční svátky - celozávodní dovolená

Přednášeli jsme na Konferenci větrání a klimatizace 2023

Navštivte nás v září na veleltrhu ForArch v Praze

Atrea přichází s novou generací jednotek Duplex Pro a Pro-V

DOVOLENÁ 5.-7.7.2023

Školili jsme se ...

DOVOLENÁ 5.-9.6.2023

Luftuj poprvé na ISH ve FRANKFURTU n/M

Jednotky DUPLEX přecházejí na novou generaci regulace

Příklad montáže rozvodů potrubí rekuperace v RD svépomocí

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO část 2

EPE x ADURO část 1

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedení potrubí rekuperace v bungalovech

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperace a přímý odtah ze záchodove mísy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Sání a výfuk rekuperace

Využití tepla od krbu pomocí rekuperační jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtry a rekuperace v době pandemie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

Centrální vysavač-proč?

google8fbb401f85849981.html

Filtry pro rekuperaci

Komponenty

Postup realizace

Čištění vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnost rekuperace

Předehřev pro rekuperaci

Montáž centrálního vysavače

Instalace potrubí systému centrálního vysávání

Rekuperace svépomocí II

Rekuperace svépomocí I

Rekuperace vs. klimatizace

Rekuperace vs. digestoř

Jak se vyrábí rekuperátor a rekuperační jednotka

Testujeme

Servis rekuperace

Rekuperace svépomocí

Co je to rekuperace

Jaké potrubí pro rekuperační systém?

Nejprodávanější

Nastavení Cookies
Cookies

Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají s jejich vylepšováním. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko "OK, souhlasím" udělujete tento souhlas.

Nastavení OK, souhlasím
×
Nastavení souborů cookies

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, abychom webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.
Ovlivňuje funkce:
  • Konfigurační cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.
Ovlivňuje funkce:
  • Google Analytics - analytická návštěvnost
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Používáme rovněž soubory cookie a další technologie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili tak pro Vás výjimečné nákupní zkušenosti. Díky použití personalizovaných souborů cookie se můžeme vyvarovat vysvětlování nežádoucích informací, jako jsou neodpovídající doporučení výrobků nebo neužitečné mimořádné nabídky. Navíc nám používání personalizovaných souborů cookie umožňuje nabízet Vám dodatečné funkce, jako například doporučení výrobků přizpůsobených Vašim potřebám. 
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamní) cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Ovlivňuje funkce:
  • Google Ads