Nejsme jen ESHOP - pročtěte si naši poradnu, zavolejte o radu, poptejte návrh řešení zdarma nebo placený autorizovaný projekt větrání s rekuperací. Dále nabízíme možnost výroby plastových prvků na našich 3D tiskových farmách nebo pozinkových prvků u našich klempířů. Samozřejmostí je nabídka odborného spuštění jednotky se zaegulováním systému.


Vánoční sleva

NEMBUS 210 rekuperační jednotka

Skříň
Skříň je z odolného EPP s vysokou hustotou. Čelní kovový panel a bočnice jsou opatřeny bílou práškovou barvou. Připojovací kruhová hrdla Ø 125 mm jsou osazena na bočních stranách skříně. Hrdla jsou opatřena dvoubřitým těsněním. Revizní přístup je z čelní strany jednotky.

 

Ventilátory
Jednotka obsahuje dva radiální ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami s EC motorem.

 

Motor
Motory jsou jednofázové EC s nízkou spotřebou, 230 V / 50 Hz. Krytí IP21.

 

Rekuperace
Protiproudý výměník s účinností až 93 %. Výměník je přístupný po otevření čelního panelu.

 

Filtr
V jednotce jsou osazeny dva deskové filtry třídy G4 (ISO coarse 65%) na sání i odtahu.

 

El. připojení
Jednotka je určena pro přímé napojení síťovou zástrčkou. Napájení 230 V / 50 Hz.

 

Regulace
Jednotka je vybavena plně automatickým řídicím systémem s regulací průtoku podle relativní vlhkosti bez nutnosti jakéhokiliv dalšího zásahu do ovládání jednotky. Jednotka je osazena čtyřmi kombinovanými čidl teploty a relativní vlhkosti. Ve výkonových charakteristikách jsou vyznačeny charakteristiky pro jednotlivé otáčky. Designový drátový ovladač umožňuje nastavení otáček ventilátorů, manuální ovládání by-passu, zapnutí funkce BOOST, aktivaci automatického provozu a signalizaci zanesení filtrů. Další nastavení jednotky se provádějí pomocí DIP přepínačů a potenciometrů na řídicí desce jednotky po sejmutí předního krytu. Pro automatický režim je možno nastavit týdenní program. Systém protimrazové ochrany umožňuje provoz jednotky až do venkovní teploty -10 °C bez nutnosti dodatečného předehřevu či dohřevu. Jednotku NEMBUS 210 je možné doplnit o moduly NEMBUS-VOC a modul pro konstantní průtok vzduchu SABIK-NEMBUS-SF. Možnost připojení ke Connectair (cloud S&P).

 

Montáž
Jednotka je určena k horizontální montáži pod strop nebo vertikální montáži na stěnu do vnitřních prostor. Požadovaná teplota okolí je v rozmezí 10 až 50 °C. Jednotka musí být namonto-vána tak, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro sejmutí čela jednotky, výměnu filtrů, připojení odvodu kondenzátu na odpad se sifonovým pachovým uzávěrem SF-P 138 a pro provádění periodických revizí elektro-instalace. V případě montáže jednotky nad podhled je nutný revizní otvor pro obsluhu.

 

Pokyny
Jednotka není standardně vybavena vlastním ohřívačem. V případě požadavku na předehřev lze použít integrovatelný modul NEMBUS-PH nebo externí potrubní ohřívače MBE a MBW s odpovídajícími regulačními prvky. Po základním nastavení montážní firmou nevyžaduje jednotka žádné další nastavování. Výměna filtrů se doporučuje minimálně jednou ročně. Projektování vzduchotech-nického systému a jeho použití v objektech s plynovými spotřebiči kategorie B (plynové kotle a ohřívače vody s otevřenou komorou) nebo se zařízeními s otevřeným topeništěm na pevná či kapalná paliva s odtahem spalin do komína se řídí platnými předpisy. Větrání musí odpovídat normativním předpisům požární bezpečnosti staveb.

 

Informace
Ucelený větrací systém s malou jednotkou určený pro větrání bytů, bytových domů a rodinných domů. Jednotka je konstruována pro trvalý provoz.


Příslušenství

NEMBUS 210 PH předehřev

NEMBUS 210 PH předehřev

12 469,00 Kč s DPH

dostupnost ověříme u výrobce

Akce

SonoDaL 125 -1m ohebný tlumič hluku

SonoDaL 125 -1m ohebný tlumič hluku

Vynikající tlumič hluku pro větrací jednotky s rekuperací tepla pro rodinné domy. Tyto tlumiče používáme pro přívodní i odvodní větve na všech našich instalacích. Ohebný tlumič má výrazně lepší výsledky útlumu než pevné tlumiče a velmi dobře se s ním pracuje. Ohebné tlumiče hluku SonoDal, SonoExtra, SonoUltra apod. se vyznačují vysokou flexibilitou a velmi dobrou hlukovou izolací. Tlumič se skládá z netkané vnitřní hadice z polypropylenu, izolace ze skelných vláken tloušťky 25 mm a vnějšího pláště z laminovaného hliníku a dvou vrtsev polyesteru odolného proti roztržení. Vnitřní hadice je hydrofobní a antibakteriální. Hrdla tlumiče z pozinkovaného ocelového plechu slouží ke snadnému připojení tlumiče na potrubní systém, na jednotku popř. 2 tlumiče za sebe. Na jedné straně tlumiče je hrdlo vsuvkou a na druhé straně nátrubkem. Použití slouží ke snižování hluku ve vzduchotechnických systémech Technická specifikace viz obrázky

1 504,00 Kč 1 474,00 Kč s DPH

skladem

Podobné zboží

Akce
NZÚ

EHR 140 AKOR BP rekuperační jednotka

EHR 140 AKOR BP rekuperační jednotka

Větrací jednotka s rekuperací tepla. Informace: Plná elektronická regulace umožňuje přizpůsobení výkonu přesně požadavkům objektu. Jednotka je vybavena protiproudým výměníkem s vysokou účinností zpětného získávání tepla (90 %). Jednotka je určena pro trvalý provoz.

28 752,00 Kč s DPH

na objednávku

NZÚ

Rekuperační jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC - BEZ PŘEDEHŘEVU

Rekuperační jednotka VENUS Comfort, 150 m3/h, AC - BEZ PŘEDEHŘEVU

Rekuperační jednotka VENUS je stálicí na trhu rezidenčního větrání. Snadno se instaluje a je dostupná v různých velikostech i úrovních technického provedení.

25 388,00 Kč s DPH

dostupnost ověříme u výrobce

Mohlo by Vás zajímat

Novinky
NZÚ

Rezidenční rekuperační jednotka SAVE VTC 200 s inteligentním systémem SAVE Control

Rezidenční rekuperační jednotka SAVE VTC 200 s inteligentním systémem SAVE Control

SAVE VTC 200 rekuperační jednotka s deskovým protiproudým výměníkem bez ovládacího panelu.

72 255,00 Kč s DPH

na objednávku

SABIK 210 rezidenční rekuperační jednotka

SABIK 210 rezidenční rekuperační jednotka

60 476,00 Kč s DPH

dostupnost ověříme u výrobce

NZÚ

DUPLEX 170 EC5.AM.CF podstropní rekuperační jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.AM.CF podstropní rekuperační jednotka Atrea

Tradiční, osvědčený výrobek od spolehlivého českého dodavatelem ATREA s.r.o., který vyrábí rekuperační jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generace patří díky širokým možnostem ovládání, možnosti integrovaného dohřevu a předehřevu, přijatelné ceně a velmi dobré kvalitě mezi nejvíce oblíbené jednotky mezi našimi zákazníky.

73 326,00 Kč s DPH

na objednávku

Novinky
NZÚ

DUPLEX 170 EC5.AM podstropní rekuperační jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.AM podstropní rekuperační jednotka Atrea

Tradiční, osvědčený výrobek od spolehlivého českého dodavatelem ATREA s.r.o., který vyrábí rekuperační jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5.generace patří díky širokým možnostem ovládání, možnosti integrovaného dohřevu a předehřevu, přijatelné ceně a velmi dobré kvalitě mezi nejvíce oblíbené jednotky mezi našimi zákazníky.

65 945,00 Kč s DPH

na objednávku

NZÚ

DUPLEX 170 EC5.RD5 podstropní rekuperační jednotka Atrea

DUPLEX 170 EC5.RD5 podstropní rekuperační jednotka Atrea

Tradiční, osvědčený výrobek od spolehlivého českého dodavatelem ATREA s.r.o., který vyrábí rekuperační jednotky od roku 1990. Jednotky Duplex 5. generace patří díky širokým možnostem ovládání, možnosti integrovaného dohřevu a předehřevu, přijatelné ceně a velmi dobré kvalitě mezi nejvíce oblíbené jednotky mezi našimi zákazníky. Jednotky Duplex pro rezidenční sektor se vyrábí v těchto variantách: Pozice jednotky: Podstropní: EC5 Nástěnné: ECV5 Ovládání/regulace: CP základní modul regulace RD5 pokročilý systém digitální regulace Hlavní přednosti nové generace jsou: - Nejvyšší energetická účinnost zařízení A+ - Jedny z nejlepších akustických parametrů do okolí, pro zařízení dostupné na evropském trhu - Až 95 % účinnost rekuperace - Kompaktní rozměry - Plně uzavíratelný, automatický by-pass vč. servopohonu - Špičkové a úsporné EC ventilátory - Jednoduchá instalace a zapojení - Funkce konstantního průtoku (provedení CF) - pouze na poptání - Dvě varianty regulací základní CP a rozšířená RD5 - Integrovaný webserver – dostupný s digitální regulací RD5 - Možnost osazení integrovaným předehřívačem a dohřívačem - Široká škála širokého příslušenství

65 945,00 Kč s DPH

na objednávku

LWZ 170 E plus centrální ventilační jednotka s rekuperací tepla

LWZ 170 E plus centrální ventilační jednotka s rekuperací tepla

LWZ 170 E plus centrální ventilační jednotka s rekuperací tepla

76 234,00 Kč s DPH

na dotaz

Informace

Přednášeli jsme na semináři STP - Jak připravit systém rekuperace na servis

Děkujeme za návštěvu na našem stánku na For Archu 2022

Luftuj na FOR ARCH 2022

Celý červen sleva 5%

Novinky Aquatherm Praha 2022

Zítra začínáme- Aquatherm 2022 právě startuje

Luftuj na Aquathermu v Praze 19-22.4.2022

EPE x ADURO část 2

EPE x ADURO část 1

Probíhá příprava stránek pro Slovensko

SLAVÍME 10 LET, SLAVTE S NÁMI S 10% SLEVOU

Vedení potrubí rekuperace v bungalovech

Konec roku ve znamení dokončování staveb, servisu a projekce

Rekuperace a přímý odtah ze záchodove mísy

Nové fotostudio a tisková farma

AKCE NA POTRUBÍ DALFLEX 90 a 75 mm HYGIENIC

Pomůcka pro řezání flexibilního potrubí

Nové články v poradně

Sání a výfuk rekuperace

Využití tepla od krbu pomocí rekuperační jednotky

SLAVÍME VYROBENÝ 100. KUS OCHRANNÉHO ŠTÍTU PRO LÉKAŘE

Štíty do nemocnic - výroba zahájena

Filtry a rekuperace v době pandemie COVID-19

Filtrační tkaniny F7 a filtrační sáčky - PRODEJ ZASTAVEN

PROVOZNÍ OPATŘENÍ PRO DOBU PANDEMIE

Realizace větrání s rekuperací v MŠ A ZŠ SVATOŇOVICE

Zahajujeme prodej centrálních vysavačů Globovac Play

google8fbb401f85849981.html

Filtry pro rekuperaci

Komponenty

Postup realizace

Čištění vzduchotechniky rodinného domu

Porovnání lokálních rekuperačních jednotek

Rekuperátor a účinnost rekuperace

Předehřev pro rekuperaci

Centrální vysavač-proč?

Montáž centrálního vysavače

Instalace potrubí systému centrálního vysávání

Rekuperace svépomocí II

Rekuperace svépomocí I

Rekuperace vs. digestoř

Rekuperace vs. klimatizace

Jak se vyrábí rekuperátor a rekuperační jednotka

Testujeme

Servis rekuperace

Rekuperace svépomocí

Co je to rekuperace

Jaké potrubí pro rekuperační systém?

Nejprodávanější

Nastavení Cookies
Cookies

Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají s jejich vylepšováním. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko "OK, souhlasím" udělujete tento souhlas.

Nastavení OK, souhlasím
×
Nastavení souborů cookies

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, abychom webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.
Ovlivňuje funkce:
  • Konfigurační cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.
Ovlivňuje funkce:
  • Google Analytics - analytická návštěvnost
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Používáme rovněž soubory cookie a další technologie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili tak pro Vás výjimečné nákupní zkušenosti. Díky použití personalizovaných souborů cookie se můžeme vyvarovat vysvětlování nežádoucích informací, jako jsou neodpovídající doporučení výrobků nebo neužitečné mimořádné nabídky. Navíc nám používání personalizovaných souborů cookie umožňuje nabízet Vám dodatečné funkce, jako například doporučení výrobků přizpůsobených Vašim potřebám. 
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamní) cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Ovlivňuje funkce:
  • Google Ads