Rekuperace svépomocí I

...před instalací

Jak se jednoduše zorientovat, co koupit a jaké chyby při instalaci systému centrální rekuperace neudělat, se dočtete na následujících řádcích.

Pokud uvažujete ve svém domě o větrání pasivní rekuperační jednotkou (bez tepelného čerpadla), dispozice Vašeho domu umožňuje flexibilní systém rozvodů, jste zručný člověk a máte čas a chuť se naučit něco nového, tak montáž potrubí rekuperace by pro Vás neměla být příliš složitá.

I tak lze ovšem udělat spoustu osudových chyb, které Vás mohou stát v budoucnu spoustu problémů. Abyste jim předešli, doporučujeme Vám tento postup:

1) Prostudujte náš web, pročtěte především články naší poradny a udělejte si představu, co vlastně od rekuperace očekáváte. Promyslete, co vše je z pohledu dispozic Vašeho domu reálné – toto doporučujeme již ve fázi projekce nového rodinného domu.

Většina klientů se nejdříve zajímá o rekuperační jednotky. Paradoxně je však často mnohem důležitější správně vyřešit trasy a rozvody potrubí.
Na trhu je již mnoho kvalitních výrobců rekuperačních jednotek, ale pokud jsou připojeny k nefunkčnímu systému rozvodů vzduchu, tak se sebelepší jednotkou nemáte šanci na úspěch.

2) Kontaktujte nás (nemusíte volat), stačí zaslat e-mailem podklady pro zpracování návrhu , který Vám vytvoříme zdarma.

K e-mailu přiložte výkresovou dokumentaci (půdorysy, řezy, skladby konstrukcí,...) + Vaše představy o tom, kudy by měly vést rozvody, kde by měla být jednotka a co by měla umět.

3) Vyčkejte na naši skicu rozvodů se základní charakteristikou materiálu a návrh umístění vhodné rekuperační jednotky (obvykle max. 14 dní).

4) Prostudujte zaslané, připravte si otázky a ideálně zavolejte našemu technikovi, který s Vámi projde všechny potřebné detaily.

(Pokud Vám zaslaný návrh nepřijde dostatečně podrobný, chcete mít lepší podklad pro montáž nebo potřebujete projekt pro stavební řízení či dotační program (např. Nová zelená úsporám) apod., tak v dalším kroku zpracujeme Projekt vzduchotechniky. Nabízíme autorizovanou projektovou dokumentaci ve všech stupních. Cenu projektu rekuperace Vám sdělíme individuálně na základě rozsáhlosti projektu.

5) Po případné úpravě návrhu (vypracování projektu), Vám vypracujeme cenovou nabídku na první fázi instalace – tzn. uděláme soupis materiálu, který budete potřebovat pro instalaci rozvodů rekuperace ve fázi, kdy je hotovo hrubá stavba a je uzavřena (okna, dveře).

Projděte si u nás na e-shopu všechny materiály, promyslete a proměřte (je-li už kde) množství a objednejte.

6) Po obdržení materiálu, vždy zvažte jestli Vám je jasné, jak vše propojit, utěsnit apod.

Pokud není prostudujte listy produktu a v případě potřeby volejte opět našeho technika. Většina montáží svépomocí probíhá mimo naši pracovní dobu a je hloupé čekat na odpověď od pátku odpoledne do pondělí, když jste si na montáž vyhradili celý víkend.

Naše rady k samotné montáži naleznete ve článku:

Rekuperace svépomocí II. ...jak neudělat chybu při montáži

Informace

Nejprodávanější

Provozovatel webu, Luftuj s.r.o., se sídlem T. G. Masaryka 102, Slatiňany 538 21, IČ: 28827902, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím