Servis rekuperace

ÚDRŽBA A SERVIS SYSTÉMU VĚTRÁNÍ S REKUPERACÍ

Filtrace
1. revize
Po zapojení jednotky a prvních 14ti dnech provozu zkontrolujte filtry.
V domě mohl zůstat stavební prach, částice po skládání nábytku, malování apod. V případě potřeby filtry vyluxujte nebo vyměňte.

Pravidelná revize/výměna filtrů
V závislosti na prašnosti Vašeho okolí je nutné v pravidelných intervalech měnit filtry. Obvykle tento interval vychází obvykle na 3 měsíce u prašných aglomerací a 6 měsíců v čistém prostředí.

Filtry lze objednat v metráži nebo originální panelové, podle typu jednotky na eshopu nebo e-mailem na info@luftuj.cz

Použití digestoře
Vždy když pracujete tepelně s olejem nebo mastnými produkty je nutné spustit digestoř tak, aby se mastnota nedostala do větracího systému.

Kondenzát
1. revize
Během prvních chladných dnů se obvykle vytvoří v rekuperátoru první kondenzát, zkontrolujte prosím správnost napojení a jeho bezproblémový odtok do sifonu. V případě, že nemáte mechanický sifon, je nutné zkontrolovat, že v průběhu celého roku je smyčka naplněna vodou.

Čištění potrubí a servis jednotky
Čištění potrubního systému a jednotky provádí odborná organizace v intervalu 3-5 let. V rámci servisu je čištěno potrubí z otvorů nad/za/pod vyústkami, ze servisních otvorů u rozdělovacích boxů a z prostoru nad jednotkou. Během servisu se provádí kompletní revize jednotky-volná otáčivost motorů, čištění rekuperátoru, kontrola upevnění atd.

Více o čištění ve článku Čištění vzduchotechniky rodinného domu

Servis objednávejte na info@luftuj.cz


V případě nejasností o použití námi dodaném systému větrání s rekuperací nás kontaktujte na: info@luftuj.cz

Informace

Nejprodávanější

Provozovatel webu, Luftuj s.r.o., se sídlem T. G. Masaryka 102, Slatiňany 538 21, IČ: 28827902, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím